Export zboží

    Provozujete e-shop či katalog produktů, a rádi byste své výrobky dále zpropagovali, pokud možno za co nejméně peněz? Nechce své zboží zobrazit na prvních místech speciálně určených serverů a pocítíte to především na počtu objednávek! V čem spočívá export zboží?

    Váš administrátor Vám jednoduše vytvoří jakýsi seznam zboží, které si přejete zobrazovat na jiném webu. Seznam tohoto zboží je následně umístěn na speciální adrese. Zde práce Vašeho administrátora končí - jeho prací je ,,pouze" vytvoření seznamu zboží, a propagace je poté již na Vás.

    ,,Poměrně dost práce na mě zbylo", říkáte si. Nicméně propagace zboží v tomto podání není nic jednoduššího, než vyplnění jednoho standardního formuláře, ve kterém kromě adresy svého e-shopu uvedete také adresu k seznamu zboží. Co se poté stane? První týden pravděpodobně nic - webové servery si seznam Vašeho zboží spolu s cenami bude stahovat jednou za týden. Od příštího týdne od vyplnění formuláře se tedy Vaše zboží začne zobrazovat na serveru. Jakým způsobem?

Filosofie zboží

    Vzhledem k tomu, že servery Vaše zboží zobrazují zcela zdarma, v tom jistě budete hledat háček. Nicméně, téměř žádný v tom není - pokud si dáte vyhledat na serveru slovo ,,Nokia 6230" , server vypíše všechny elektronické obchody, které toto zboží nabízejí - samozřejmě seřazené dle ceny. Pokud je tedy Váš výrobek nejlevnější, bude v drtivé většině případů na prvním místě.

Chybička

Chybička v celé této filosifii přece jen jedna je - avšak není ani tak na straně provozovatelů těchto ,,agregačních" e-shopů, jako spíše u vkladatelů zboží - u mnohého zboží se tak ,,vloudí" chybka v podobě např. nabídky televizoru za 29 ,- Kč, což má za následek zobrazení daného záznamu na prvním místě, avšak s naprosto nesmyslným údajem. Věřme však, že provozovatelé se s těmito neduhy dokáží vypořádat. Jiné chyby tyto systémy prakticky nemají a můžeme je vřele doporučit každému, kdo to s e-obchodem myslí vážně.

Prakticky

Prakticky má skutečně smysl se porozhlédnout po internetu a vložit svůj datový soubor (= vyplnit formulář) všude, kde je to jen možné. Například Seznam zboží je ideálním začátkem a do budoucna také jistě dobrým zdrojem návštěvníků. Další servery jsou uvedeny zde :


 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma