Google Pagerank

Každý vyhledávač řadí odkazy ve výsledku dle svých vnitřních kritérií. Žádná ze společností Vám pochopitelně nesdělí, jaká kritéria mají jakou přesnou váhu. Chrání tak nejen svoji technologii, ale také poctivé majitele webových stránek před těmi, kdo chtějí zneužít jakoukoliv chybku a dostat se na první místa ve vyhledavači.

Co je to Google PageRank

Právě pro Vás, poctivé tvůrce webových stránek je určen jednoduchý, avšak směrodatný nástroj pro měření oblíbenosti Vašich webových stránek. Google PageRank není žádný tabulka, ani žádný nečitelný graf - je to pouze číslo, které se nachází v intervalu 0-10 a popisuje, jak moc si Vás vyhledávač oblíbil. Pokud máte číslo vyšší, znamená to, že jste oblíbenější a Vaše stránky mají šanci se dostat na vyšší pozice ve vyhledávačích.

Jak zjistím Google PageRank

Zjištění PageRanku není žádná složitá záležitost - můžete navštívít například odkaz http://pr.blogflux.com/, kde napíšete adresu svého webu, a následně Vám bude PageRank vypsán. Pokud používáte prohlížeč Firefox, můžete si do něj nakoírovat plugin, který bude ve spodní liště PageRank zobrazovat pokaždé, když načtete jakoukoliv stránku.

Žádný Google PageRank nemám

Pokud je PageRank Vašich www stránek nulový, popř. ukazuje N/A, může to znamenat několik věcí :
  • Google se Vás ještě nezapsal do své databáze - pravděpodobně si k Vám prozatím nenašel cestu a nemůže tak prohledat Váš web.
  • Jste na černém seznamu. Pokud jste na své webové stránky umístili odkaz na nějaké webové stránky, které praktikují zakázané optimalizace pro vyhledávače, pravděpodobně Vás stáhnou s sebou dolů...
  • Google u Vás byl, ale jste úplní začátečníci

Kolik je dost

    Abychom Vás nevyděsili s číslem, které bylo zjištěno u Vašeho webu - pokud máte PageRank vyšší alespoň než 3, jste na dobré cestě a vyhledávače Vás začínají mít v oblibě. Pokud však svoje stránky provozujete již několik měsíců / let a Váš PageRank je stále na bodu mrazu, je nutné se svými stránkami začít něco dělat a občas se jim věnovat....
    Pro běžné firemní prezentace je dobře dosažitelné rozmezí 3 - 5. PageRank kolem 6 - 7 mají opravdu navštěvované portály (např. 7 má náš největší Seznam), a maximální číslo 10 nemá nikdo jiný než .... samootný Google.

Jak se mění

Pokud Vás nyní pochytila psací mánie a rozhodli jste se něco udělat se svými stránkami tak, abyste poskočili o několik číslic nahoru, nenechte se odradit po napsání prvních několik (desítek) stránek s informacemi. Změna PageRanku se může projevit klidně i po několik měsících a vliv na něj nemá pouze obsah webu jako takový, ale i mnoho jiných faktorů, o kterých jsme Vám již psali. Pokud se však o svůj web budete starat, máte šanci na vyšší umístění ve vyhledávačích, pročemž PageRank je dobrý nástroj, jak to zjistit... 
 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma