Google vstupuje na český trh

    Společnost Google je na našem trhu velmi známá především svým vyhledávačem, systémem  Adwords či emailovým klientem. I když jeho služby známe všichni velmi dobře, až donedávna to pro nás byla stále cizí společnost bez zázemí v ČR. Narozdíl od české jedničky, Seznamu, tedy poněkud ztrácela na této ,,citové" úrovni.

    Nyní však došlo k výraznému kroku Google v ČR, kdy Google odkoupil doménu google.cz. Ta byla i dříve v provozu, nicméně byl na ní provozován jiný obsah, než světoznámý vyhledávač, takže její majitel jakoby parazitoval na světově známém jménu. Minulý týden ji však Google odkoupil a oficiálně udělal první krok vstupu na český trh.

    Pro někoho je tento krok možná krokem bezvýznamným, nicméně sami zástupci Google potvrdili, že se na český trh, který je pro ně velmi zajímavý, skutečně chystají. Jaké změny k lepšímu nás tedy čekají?

  • Především, budou postupně kompletně lokalizovány stěžejší služby do naší mateřštiny. Například hojně využívaný Gmail ještě donedávna obsahoval ve svém rozhraní pouze slovenštinu, nyní je však vše jinak. I u ostatních služeb můžeme očekávat něco podobného.
  • Dalším krokem, jak majitelé naznačovali, budou skuteční čeští zástupci / obchodníci společnosti, což by Googlu mělo zvýšit důvěryhodnost mezi našinci.
Shrnuto a podtrženo, Google se rozhodl do svých aktivit zahrnout i naši malou zemi, a u nových služeb tedy můžeme počítat s lepší, či rychlejší lokalizací. Můžeme i očekávat, že Google začne na našem trhu aktivně působit (reklamy apod..), čímž možná ještě zvýší svoji popularitu. I současný stav, kdy údajně 2/3 všech čechů jako první vyhledávají na Googlu, však není vůbec špatný. Každopádně, příchod Google na náš trh je pro uživatele internetu přínosem - když už nic jiného, tak bude zajímavé sledovat bitvu v nabídce služeb našich největších portálů... 
 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma