Google

Společnosti Google je společnost, která v poslední době zažívá obrovský rozmach ve světě internetu. Google, který přišel mnohem déle po například americkém Yahoo, dnes své konkurenty doslova drtí v návštěvnostech, a jeho obliba roste mílovými kroky. Společnosti Google však není pouze vyhledávače, i když si mnozí z nás pod tímto pojmem nic jiného nevybaví. Co tedy stojí za tak obrovským úspěchem Google vyhledávače a společnosti jako takové?

Google vyhledávač

Produkt, který Google proslavil absolutně nejvíce. Díky velmi dobře řazeným výsledkům a jednoduchosti si Google díky svému vyhledávači vydobil pozici světové jedničky na poli vyhledávačů. I když u nás, v České Republice stále převažuje Seznam (následovaný právě Googlem), stále více lidí dává přednost ve vyhledávání právě na Google. Důvod je prostý - výsledky jsou relevantnější, tedy přesnější, a mnohem dříve nalezneme to, co hledáme. Vyzkoušejte hledání na www.google.com a uvidíte sami, že ,,je to zkrátka ono"

Google mail - Gmail

Další ze služeb Google, tentokrát poskytující příjemné webové rozhraní pro čtení pošty. Sympatická je také adresa Vašich emailů ve tvaru @gmail.com, která je u nás však poměrně špatná na zapamatování (praxe). Právě díky Google mailu se strhla obrovská bitva na poli českých freemailů, který se týkala navyšování kapacity emailových schránek - byl to totiž právě Google, kdo představil 2GB schránku.

Google Maps

Společnost Google svoji verzi mapového systému představila již před cca dvěma lety (tuším tedy 2003) a i v jejich případě se dá hovořit, že se stal jedničkou. Jejich mapový systém, založený na satelitních snímcích v kombinaci s klasickými vektorovými mapami je zkrátka úžasný. I v tomto případě si z Google map berou ostatní mapové systémy příklad - například Mapy Seznamu jakoby z oka vypadly právě systému map od Google.

Ostatní služby Google

Google v dnešní době expanduje téměř všude, kde se dá. Po hlavě se vrhnul do vývoje aplikací pro desktop, mezi nimiž je poměrně kontroverzní ,,search across computers", neboli možnost vyhledávání dokumentů ve Vašem počítači pomocí služby Google. Výhoda by měla být v tom, že si své dokumenty můžete následně prohlédnout kdekoliv. Nicméně ..... nemůže si je prohlédnout také někdo jiný?

Další vývoj Google

Mnohé internetevé portály vydávají články a vedou diskuse právě nad budoucím vývojem této společnosti. Pravděpodobně nejrozšířenější názor však je, že Google se snaží trochu jiným způsobem přebrat pozici světového giganta Microsoft. Jakým způsobem? V současné době Google vyvijí další a další produkty, mezi něž patří také Google Calendar, či přejatá služba Writely. K čemu slouží? Writely není nic jiného, než ,,Word na internetu", kalendář (opět) webový kalendář, a v této době je spuštěna betaverze tabulkového procesoru (Excel), samozřejmě, také online. Z tohoto si mnozí odvozují, že Google se bude snažit klíčové počítačové produkty ,,přetáhnout" na internet tak, aby Váš počítač v podstatě sloužit pouze k připojení k internetu. Co myslíte, vyjde to Googlu? Svěříte veškeré své dokumenty, fotografie, smlouvy a jiné cenné papíry do rukou někoho jiného, nebo si raději budete vše nosit na své USB klíčence (která není od Google :)??? 
 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma