Nová doména aneb úspěch na webu


Nová doména je v mnoha případech to první, o čem zákazník přemýšlí při vymýšlení webu. Pokud je jméno dáno názvem společnosti, je volba téměř jasná. Co když je ale doména již obsazena, nebo máte poněkud nečeský název firmy, o kterém si myslíte, že si jej lidé nezapamatují?

Zásady pro hledání domény

To, co Vám zde nyní napíšeme, jistě není nic nového pod sluncem, avšak vychází to z praxe, kterou si jistě ihned uvědomíte také. Co bychom tedy měli dodržet při vybírání domény, a čeho se určitě vyvarovat?

Základem je CZ

Při vybírání domény dbejte především na to, jakou koncovku si pro svůj web vybíráte. Že Vám Váš oblíbený ,,rádce" s internetem poradil, ať raději berete doménu .COM, která je řádově levnější než .CZ, ještě neznamená, že jste udělali ten nejlepší tah. Především české vyhledávací portály upřednostňují především tuzemské webové stránky, a právě přípona .CZ je jedno z prvních, na co koukají.Pokud tedy do začátku neplánujete přímo mezistátní web, doporučujeme Vám vybírat v první řadě z domén .CZ, i když ta, kterou jste chtěli, je již zabraná.

Pozor na mezery

Pokud název svého webu skutečně nedokážete pojmenovat pouze jedním slovem či velmi krátce, dejte si velký pozor na mezery mezi slovy. Zatímco Vám přijde normální, že pokud slyšíte název domény, doplňujete automaticky pomlčku, jiní jsou trochu jiného názoru a slova automaticky spojují. Pokud tedy budete nabízet levné pečivo, doporučujeme Vám, nejen před nekalou konkurencí, zakoupit jak doménu www.levne-pecivo.cz, ale také kratší variantu www.levnepecivo.cz. V opačném případě by toho konkurence mohla využít, a dlouhodobě tak těžit z Vaší námahy.

Pozor na délku

Pokud to se svým webem myslíte skutečně vážně, doporučujeme Vám také registraci Vaší domény na delší dobu. Například společnost Google při patentování svého vyhledávacího algoritmu uvedla, že klade důraz také na to, jak dlouho je doména zaregistrována. Detaily na tuto stránku nepatří, nicméně doporučujeme Vám registraci na minimálně 2 roky.... 
 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma