Sekce pro klienty


Mezi další rozšíření našeho systému se od této doby řadí další z velmi užitečných funkcí - sekce pro klienty. Toto rozšíření si může objednat i kdokoliv z našich stávajících zákazníků bez jakýchkoliv obav o svá stávající data. Klientská sekce vyžaduje z hlediska změn pouze přidání formuláře pro přihlášení klienta z webu a nenarušuje vzled Vaší stávající prezentace.

Co přináší sekce pro klienty?

Velmi jednoduchou, avšak užitečnou vlastnost Vašich www stránek. Doteď jste VŠEM svým klientům museli poskytnout stejný rozsah dat či informací, avšak nyní je vše jinak. U každé vytvořené stránky můžete nyní nastavit, zda je zpřístupněna veřejně nebo pouze přihlášené skupině uživatelů. Všechny své klienty můžete navíc rozdělit do libovolného počtu skupin, přičemž každá ze skupin může mít zpřístupnou úplně jinou část webu. Systém se tak přímo vybízí pro prodejce, obchodní či dopravní společnosti, či zkrátka pro každého, kdo potřebuje mít pro různé klienty různé ceny či data. Nastavení chráněné části stránek je otázkou několika kliknutí a nese se v duchu celého ovládacího systému - zkrátka v jednoduchosti je síla.

Klienti a bezpečnost

Systém chrání každou stránku vždy před vypsáním jejího textu a tak jsou Vaše stránky chráněny i v případě přímého přístupu z vyhledávače - pokud např. někdo zveřejní odkaz na stránku, která je chráněna klienstkou zónou, ani při přímém zadání adresy se není možné do klientské zóny dostat. Jediná možnost přístupu do klientské zóny je tak úspěšné přihlášení klienta.

Praktický příklad

Praktický příklad Vám popíšeme na našem klientovi, který pomocí našeho systému provozuje e-shop. Jeho problémem bylo, že vybraným důležitým klientům potřeboval zpřístupnit informace veřejnosti jinak nedostupné. Jistým řešením je samozřejmě zaslání běžně neuhodnutelného odkazu na stránku, nicméně v dnešní době je takové ,,zabezpečení" nevhodné. Díky tomu, že spousta klientů používá integrované vyhledávání přímo v prohlížeči, si vyhledávače mohou zaznamenávat Vámi navštívené adresy, mezi nimiž může být i Vaše tajná adresa. Zabezpečená stránka již zabezpečená není a jediným řešením je právě použití klintské zóny, kde je stránka zpřístupněna právě až po přihlášení.

Použití samozřejmě závisí na konkrétní prezentaci, nicméně z praxe jsme zjistili, že klientskou zónu by kromě velkých firem rádi využily i menší prezentace. V případě zájmu nás prosím kontaktujte, a rádi Vám sdělíme cenu implementace. Ta totiž závisí především na webové části prezentace a rozsahu změn. 
 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma