Nezobrazují se Vaše stránky nikde ve vyhledavači?

Důvodů může být hned několik. V případě, že máte úplně nové stránky, nějakou dobu trvá, než si vyhledavač nalezne cestičku právě k Vašim stránkám, zapíše si je do své databáze, porovná a poté nabídne ve výsledcích hledení. Pokud na své stránky zveřejníte odkaz někde na známé a často hledané stránce (ideální je jeden z našich katalogových vyhledávačů, kam roboti chodí často), robot si k Vám cestičku sice nalezne, ale výsledky Vašeho webu může začít vypisova klidně až za 1-2 měsíce. V případě nového webu tedy nezoufejte, chce to spíše trpělivost.

Jaké jsou další důvody?

Jednou z hlavních příčin může být dočasná nedostupnost serveru, na kterém se Vaše stránky vyskytují. Pokud jsou stránky nedostupné právě v době, kdy přišel na návštěvu vyhledávač, může to být velmi nepříjemné.

Vaše stránky mohou odkazovat na špatné stránky. Pokud Vám také přišla nabídka, ať na své stránky přidáte odkaz, a daná firma Vám za to ještě královsky zaplatí (celkem klidně i tisíc Kč), a vy jste podlehli, zničili jste si vůči vyhledávačům doménu, na které Vaše prezentace funguje. Konkrétní vysvětlení, proč tomu tak je, Vám dávat nebudeme, avšak .... není Vám divné, proč Vám někdo platí poměrně vysoké sumy za něco tak jednoduchého, jako je odkaz?

Vaše stránky nemají obsah, nebo nejsou psány pro nikoho. Pokud máte na svém webu 5-10 stran a myslíte si, že je to až až, musíme Vás zklamat. Je velmi malá pravděpodobnost, že právě na těchto 5 stran se dobře ,,chytí" vyhledávače a budete všude první. Je třeba buď začít se svému webu věnovat, nebo své návštěvnosti podpořit reklamou, která nestojí Váš čas, ale peníze

Špatná technologie. Pokud jsou Vaše stránky špatně naprogramované a vyhledávače jimi neproplují = nezkopírují si texty, nemáte šanci ani v případě rozumného obsahu. My Vám můžeme dát záruku toho, že stránky budou vytvořeny tak, aby si s vyhledávači rozuměly. Některým zákazníkům, kterým jsme přetvořili webové stránky, se několikanásobně zvýšila návštěvnost pouze tím, že převedli své stránky pod náš server. Mnoho zákazníků, kteří k nám přišli, mělo pouze 1-2 roky staré www stránky, avšak byly vytvořeny takovým způsobem, který je v dnešní době naprosto nepřípustný, pokud svůj web chcete prezentovat světu.


 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma