Nápověda trochu jinak

     Po celou dobu vývoje našeho redakčního systému se potýkáme s problémem, jak klientům pracujících v něm trochu zjednodušit život. Nejprve jsme vyzkoušeli geniální nápovědu pomocí Flashe a programu Wink. Pro trpělivější z Vás to bylo jistě užitečné, protože své začátky v programu jste mohli vidět přímo na videu, s pohybujícím se kurzorem myši a možností zastavení videa.

    Poté jsme však zjistili, že video sice je ten pravý nástroj, jak naučit pracovat s naší administrací, nicméně stále jsme hledali vhodnou nápovědu pro ty méně technicky zdatné. Ve druhé fázi tedy byla vytvořena nápověda formou doprovodných textů, které které se zobrazují u každé náročnější stránky. I u této formy nápovědy jsme se však setkali s neochotou některých našich zákazníků. Přestože texty jsou poměrně krátké, neobtěžující a snaží se podat spíše základní informace, přiznejme si, ať chceme nebo ne, manuály či texty jsou až to poslední, od čeho si necháme poradit.
   
    Jsme však nezničitelní a přinášíme Vám poslední, snad již trefnou nápovědu. Za pomocí moderních technologií Vám přinášíme návod krok za krokem, který odstraňuje veškeré neduhy předchozích dvou řešení - nemusíte se přepínat do jiného okna, ani nemusíte sledovat ,,dlouhé" video, nová nápověda je zkrátka jednoduchá, neobtěžující a nenásilnou formou vysvětluje základní cesty, jak vytvořit webové stránky.

Jak nápověda funguje?

    Pokud si otevřete libovolnou z našich nových nápověd přímo z hlavní strany, přímo  ve prostředku obrazovky se Vám objeví okénko s krátkým textem a informací o tom, na jaké stránce se nacházíte a kam dále kliknout pro dosažení svého cíle. Okénko můžete přetahovat myší stejně, jako ve Windows okna na ploše, můžete jej minimalizovat či maximalizovat, popřípadě zavřít a ukončit tak celou nápovědu. Po kliknutí na ten pravý odkaz se objeví okénko s dalším postupem a takto pokračujete do té doby, než úspěšně splníte svůj cíl.

Proč tato nová nápověda?

    Snažíme se našim zákazníkům maximálně ulehčit práci s naším administračním programem. Pro klienty, kteří s ním pracují každý den, tato nápověda pravděpodobně nebude nic nového, pro ty nové však z prozatím kladných reakcí přináší jasné plus a lehčí orientaci v systému. Všeobecnou odměnou jsou tak rostoucí webové stránky klientů, postavené z větší části právě klientem.

Tři nápovědy

    V našem systému jsou tak od této chvíle dostupné tři druhy nápovědy. Žádnou z nich jsme ze systému nevyřadili, protože každému může sedět trochu něco jiného. Každopádně věříme, že tento nový, zjednodušující nástroj Vám pomůže v základní orientaci a veškerou nápovědu budete moci velmi brzy vypnout.... 
 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma