Alternativní prohlížeče


Drtivá většina našich zákazníků používá pro prohlížení internetu stařičký Internet Explorer, i když, jeho doba slávy, je již nenávratně pryč. V dnešním článku si vezmeme na mušku alternativní prohlížeče, které by mohly být vhodným kandidátem pro Vašeho surfování po internetu.

Proč alternativní prohlížeče

Důvodů pro zvolení alternativy Vašeho stávajícího prohlížeče je hned několik. Tím prvním je jistě funkčnost. Zatímco Internet Explorer je na trhu již mnoho let bez jakékoliv změny, jeho alternativy za tuto dobu maximálně povyrostly co do komfortu, tak to funkcí.

Funkčnost

1) Záložky
Osobně si dnešní surfování nedokáži představit bez záložek, což v podstatě znamená,že veškerá okna se Vám otevírají v rámci prohlížeče, nikoliv jako nové programy v liště Windows. Nejen, že to ušetří místo pro další programy, ale dnešní prohlížeče mají i mnohem lépe vyřešenou správu paměti, a Váš počítač si trochu více oddechne. Existují sice různé nadstavby přímo pro Internet Explorer, nicméně tyto nadstavby nejsou přímou součástí programu a přiznejme si - není to ono. Padá to, je to pomalé (tedy pokud jste vyzkoušeli např. Firefox či Operu) a ... je to zkrátka pořád starý Explorer

2) Správce stahování
    Stahujete také občas nějaký soubor, v půlce se jeho stahování zasekne a poté musíte začít znovu? Explorer neumí, na rozdíl od alternativních prohlížečů, navázat přerušené stahování...

Bezpečnost

Ať se Microsoft snaží, jak se snaží, neustále se mu nedaří snížit počet děr ve svém Exploreru. I když vydává záplaty více či méně pravidelně, nové bezpečnostní díry se objevují snad ještě rychleji. A nemyslete si - ani vy nejste ušetření řádění virů a trojských koní. Stačí se s Explorerem podívat na ty nepravé stránky, a máte problémy. Na nejnovější vynálezy E-zločinců nestačí ani týden staré záplaty, a Vaše cenná data mohou být, jak se říká, fuč. Alternativní prohlížeče jsou na tom s bezpečností daleko lépe. Zejména počet těch opravdu kritických chyb je mnohem menší - alternativní prohlížeče zkrátka vyhrávají na celé čáře.

Cena = nula nula

Snad všechny známější prohlížeče jsou zdarma, a to stejně, jako Explorer

Jak na to?

To, že je naprosto jednoduché na svůj počítač dostat alternativní prohlížeč, dokazují i statistiky, podle kterých již více, než 25% návštěvníků internetu používá cokoliv jiného, než Explorer. Ten, kdo již k nim přičuchl, nemá zájem se vracet zpět. Instalace je navíc naprosto jednoduchá v případě jakéhokoliv z nich, proto tento článek píši víceméně obecně.

Odkazy na nejlepší alternativní prohlížeče


 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma