Odkud přicházejí návštěvníci - konkrétní stránky


Mnoho našich zákazníků se nás ptá, odkud k nim přicházejí návštěvníci, kdy nikde nemají zaplacenou reklamu, nikde svůj web nepropagují, a pouze jej zaregistrovali do některého z našich katalogů...
Před tím,než nás kontaktují, zkouší v předních vyhledávačích zadat některou z frází, na kterou si myslí, že je vyhledávač nalezne. V mnoha případech je to však samozřejmě pro ně záhadou, protože svůj web v seznamu nenaleznou.

Jak tedy najít svůj web ve výsledcích hledání?

Je třeba na to jít z druhé strany - nikoliv vžitím se do role návštěvníka, ale sledováním, odkud k nám dotyčný přišel. Každý z dnešních měřičů návštěvnosti podobný nástroj obsahuje, a rád Vám vypíše tabulku se seznamem odkazů, ze kterých přišli návštěvníci. Je to naprosto jednoduché  - na daný odkaz kliknete a vidíte přímo stránku, ze které dotyčný přišel. Výhoda je však v tom, že vidíte nejen stránku, ale také frázi, kterou návštěvník zadal a Vás to nalezlo. Tímto způsobem si můžete prohlédnout téměř všechny výsledky hledání, ve kterých se nacházíte (samozřejmě, pokud na Vás alespoň někdo jednou kliknul).

Konkrétní postup

Konkrétní postup, jak tuto tabulku zobrazit, Vám nedáme. Jelikož měřící službu necháváme od nedávna přímo na zákazníkovi, je na něm, aby si tuto tabulku zobrazil a nalezl. Nicméně není to nic složitého a konkrétní postup Vám ukážeme například na serveru Toplist.cz.

Pokud jste se na tomto serveru zaregistrovali, a měřící kódy jste v naší administraci vložili do příslušné kolonky, měření úspěšně začalo a již po několika dnech můžete vidět, odkud k Vám lidé chodí. Na serveru Toplist.cz stačí, abyste se proklikli na detail Vašeho měření a před zadáním hesla zaškrtli volbu ,,Odkud přišli:". Kromě seznamu návštěv se Vám tak zobrazí také tabulka, která ukazuje,odkud daný návštěvník přišel. Tabulka vypadá takto :

Tabulka s odkazy, odkud návštěvníci přišli

Z této tabulky můžete krásně vidět, odkud k Vám návštěvy proudí, a můžete si na každý z odkazů kliknout a vidět konkrétní stránku i s frází, kterou dotyčný hledal...

 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma