Pevná šířka stránky Vašich www stránek

Mnozí naši zákazníci se často ptají, zda mohou mít jejich webové stránky velikost, která se plynule zmenšuje či zvětšuje v závislosti na velikosti monitoru. Technicky to samozřejmě pro nás není problém, nicméně ještě před tím, že se skutečně rozhodnete, že právě ty Vaše webové stránky se musejí roztahovat na celou šířku, si přečtěte následující

1) Vy budete tvořit obsah

Vy budete tvořit budoucí obsah svého webu. Budete přidávat produkty, texty s obrázky a další komponenty. Na svém monitoru budete vidět strukturu stránek v nějaké podobě, ale.... Jste si jisti, že pokud přijde návštěvník s menším monitorem, uvidí na stránkách přesně to, co vy? Pro tvorbu takto uspořádané stránky je třeba mnohem více znalostí, protože každý návštěvník má jinou šířku stránky - a Vámi napsaný text se může zobrazovat pokaždé trochu jinak. Zatímco pro Vás je vložený obrázek ještě skoro malý, protože máte veliký monitor, pro někoho jiného může být obrázek tak veliký, že důležitý text odsune až pod něj, a zákazník také nemusí vidět vůbec nic z toho, co měl....

2) Myslete na grafiku

Většina grafických designů firemních webů má pevně danou šířku z jednoduchého důvodu. Díky stále stejnému vzhledu u každého. Není problém u každého z designů povolit zobrazování na celou šířku stránky, avšak původní estetický design se může rozplynout.

3) Máte dostatečný obsah?

Tato poslední poznámka je nejzásadnější. Představte si, že jste se rozhodli pro design takový, který má  být skutečně na celou šířku stránky. Představte si ale také, že Váš návštěvník má devatenácti-palcový monitor a text, který se u Vás rozkládá na půlce plochy, bude mít on na prvních dvou řádcích. Výsledek? Stránka bude vypadat neskutečně chudě. Pokud neplánujete, že Vaše stránky budou mít rozsah portálu, nedoporučujeme design roztahovat na celou stránku především právě z tohoto důvodu.

Díky výše uvedenému doporučujeme design stránek optimalizovat pro rozlišení 800x600 px. Obvyklé rozlišení dnešních monitorů je sice již vyšší, avšak mnoho lidí má při surfování otevřenou lištu s oblíbenými záložkami, a reálná zobrazovací plocha je tak ještě o trochu menší. 
 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma