Převod domény 2.řádu


Vlastníte svoji doménu, kterou chcete použít i na prezentaci v rámci služby Onas.cz? V případě, že ano, bude nutné nasměrovat Vaši doménu pod server Onas.cz. Zdá se Vám to složité a nevíte proč to udělat?

Proč se musí doména převést

Každá doména má kdesi na internetu určeno, k jakému počítači v internetu se vztahuje. Pokud máte dosavadní prezentaci umístěnou např. na serveru v Brně, a chcete přejít pod službu Onas.cz (která je provozovaná v Praze), musíte světu internetu sdělit, že požadujete, aby Vaše doména směřovala na nové internetové stránky, nikoliv na ty staré.

Jak to udělat?

1) Jednoduchá varianta

Ke každé doméně je jednoznačně určen její vlastník, který se kromě adresy, jména či telefonního čísla identifikuje také svým e-mailem. V případě, že je tato e-mailová adresa skutečně Vaše, jedná se o jednoduchou záležitost - potvrzení jediného emailu, ve kterém kliknete na odkaz (popř. email přepošlete nám a uděláme to z Vás) a převod úspěšně začne. Ve většině případů je email v angličtině, proto v době, kdy se bude uskutečňovat převod, sledujte i emaily v angličtině a nevyhazujte je ihned do koše jako SPAM. Pokud bude v emailu jakákoliv zmínka o Vaší doméně, jedná se pravděpodobně o ten správný email - nemažte jej prosím, ale odklikněte či přepošlete. V hlavičce emailu je většinou uveden odesílatel GENERAL REGISTRY  -  tedy hlavní registr domén.

Pozor!! - setkali jsme se i s případem, že emailový server majitele označil tento email jako SPAM a v případě stahování jej nebylo možné stáhnout pomocí protokolu POP3 do schránky. V případě, že e-mail ohledně převodu čekáte, avšak stále nedorazil, se prosím podívejte do svého webového rozhraní, jestli email neuvízl ve složce se spamem. Děkujeme

2) Složitější varianta

V praxi jsme se setkali s mnoha případy, kdy k doméně sice byla přiřazena správná adresa, telefon, jméno, avšak e-mail směřoval například na původního tvůrce webových stránek, či na již neexistující e-mailovou adresu. Původní tvůrce či emailový účet samozřejmě v době, kdy to nejvíce potřebujete, již není k dispozici, a proto není možné tento email potvrdit.

Jak z toho ven?

Pokud jste si skutečně jisti, že tento email nelze potvrdit, musíte převod domény uskutečnit tou složitější cestou - pokud nás zkontaktujete, necháme vygenerovat dokument v elektronické podobě a zašleme jej na Vaši funkční e-mailovou adresu. Vy tento dokument musíte vytiskonut, současně s podpisem jej nechat ověřit u notáře a odeslat na něm uvedené faxové číslo. Dosáhnete stejného efektu, jako v případě potvrzení e-mailu, ale složitější cestou. Jiná cesta bohužel není. 
 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma