Proč používat nadpisy?

Mnoho lidí začíná s tvorbou webových stránek pod službou Onas.cz prvním chybným krokem. Jakmile jim zpřístupníme administrační rozhraní a oni uvidí textový editor podobný Wordu, začnou upravovat texty k obrazu svému - začnou přidávat barvičky na své texty, zvětšovat text pomocí běžných nástrojů. Zkrátka vše vypadá skvěle. Bohužel tomu tak není, chybí tomu to základní.

Proč to dělat jinak

Tím, že stroze obarvíte text, řeknete světu internetu pouze tu informaci, že je to běžný text na běžné www stránce, který má nějakou barvu. Nikomu (ani prohlížeči, ani vyhledávači) však neřeknete to podstatné - jakou váhu má právě to slovo v rámci celé Vaší webové stránky.

Ten lepší způsob

V rámci administračního rozhraní byste se měli starat především o to, jakým způsobem ,,označkovat" jednotlivé kusy texty. Tedy říci světu internetu následující - ,,Toto je nadpis, tak si ho všimni, toto je tučný text, který oproti tomu normálnímu něco znamená". Tím, že ale textu přiřadíte barvu a změníte mu velikost, ještě neznamená, že jste to udělali. Ten správný způsobem je označit text a přiřadit mu tučné, skloněné či podtržěné písmo, či tzv. formát - Styl textu Nadpis 1, Nadpis 2, Nadpis 3... tedy v podstatě tvořit strukturovaný text. 

To, že v administračním rozhraní vypadají nadpisy trochu větší, než si představujete, vůbec neřešte. To, že určitému kusu textu přiřadíte styl, přínáší několik výhod:

  1. Poznají to vyhledávače - díky tomu, že text bude označený jako nadpis, budou vyhledávače dávat větší váhu na právě tento text. Proto se také snažte do nadpisu dát pokud možno co nejvíce klíčových slov
  2. Poznáme to my - jednoduchým způsobem poté označíme veškeré nadpisy a graficky je upravíme tak, aby seděly k Vámi vybranému grafickému designu. Právě proto se v administraci nemusíte starat o grafický vzhled nadpisů a důležitějšího textu - uděláme to za Vás.

 
Domů | Spolupráce | Slovníček pojmů | WWW zdarma